09:00 - 19:00

Pzt - Cmt

   
   

(0 543) 229 91 28

      

info@acerilaclama.com

   

TATARCIK İLAÇLAMA

Tatarcık İlaçlama

NEDEN İLAÇLAMA ŞİRKETİ ÇAĞIRMALI?

Haşerelerle mücadele profesyonelce yapılmalıdır.

Yapılması Gereken:

  • İlaçlanacak parazit veya canlı belirlenir,
  • Parazit veya Canlı'ya etkili olacak ilaç temin edilir,
  • Hangi yöntemin seçileceği belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Şu üç madde ile kesin çözüm üretilir;

1-) Doğru ilaç

2-) Doğru uygulama

3-)Uygulamada süreklilik

haşere mücadelesinin temel koşullarındandır.

Biz doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Uygun fiyat ve eksiksiz hizmet.

Sanıldığı üzere ilaçlama şirketleri yüksek meblağ içeren ilaçlama ücreti talep etmezler.

Telefon edin Whatsapp'tan mesaj bırakın. Size dönüş yapıp Sizi GEREKSİZ yere başınızı ağrıtan, Vaktinizi Boşa harcayıp, Gereksiz yere Para harcamanıza engel olan işlerden kurtaralım.

Telefon ile Whatsapp ve SMS ile çağırın Gelelim, Çözelim RAHAT EDİN

İlaçlama için Bize Ulaşabilirsiniz.

* İş Telefonu : 0 (262) 331 10 12

* GSM : 0 (543) 229 91 28

* GSM 2 : 0 (541) 471  41 05

* Whatsapp : 0 (543) 229 91 28

* Mail : info@acerilaclama.com

* Mail 2 : acerilaclama@gmail.com

GÖRÜNÜMÜ

Tatarcıklar sıkça küçük ve uzun bacaklı haşerelerdir. Genellikle fazla uçamazlar. Davranış, Beslenme Şekli ve Alışkanlıkları Tatarcık sinek grubundaki birçok küçük, kanatlı haşerelerin genel adıdır. Genel inanışın tersine, bu ufacık uçan haşereler “bebek” değil yetişkindirler. Bir çok insanın “tatarık” diye çağırdığı minik uçan haşereler, aslında meyve sineği ya da mantar sivrisineği olabilir.

Türlerine bağlı olarak tatarcıklar ısırıcı veya ısırmayan olabilir ve bitkilerle, diğer haşerelerle veya kanla beslenebilir.

Üreme; Bazı türlerde, erkekler hayaletler olarak bilinen geniş çiftleşme kümeleri oluşturur. Bu kümeler en çok geniş alanlarda ve caddelerin üzerinde akşam karanlığında olur. Türlere bağlı olarak, tatarcık yumurtaları toprak veya suya bırakılır. Larvalar hareketsiz olabilir ya da kayalar ve su bitkileri sayesinde hareket edebilir. Yetişkinlerin boyutları değişkenlik gösterir ama 33 mm’den fazla değildir.

Tatarcığın larva ve yetişkinlik evreleri hem yararlı hem de zararlı olarak düşünülür. Bazı türler mükemmel bitki poleni taşıyıcılarıdır ve yaprak biti ve scale (sıcak ve kuru ortamlarda yaşayan bir haşere türü) gibi ekin haşereleriyle beslenir. Buğday kesik sineği gibi başka tür tatarcıkların bizzat kendileri ekin haşeresidir.

Kara tatarcık veya karasinek gibi bazı türlerin dişileri kanla beslenir. Bu tatarcıkların parazit taşıdıkları ve insan ve çiftlik hayvanlarına hastalık bulaştıkları bilinmektedir. Nehir körlüğü ve diğer sağlık sorunlarının yayılması nedeniyle, tatarcık popülasyonu ile mücadele amacıyla çeşitli programlar oluşturulmuştur.

TATARCIKLARDAN KURTULMANIN BAZI YOLLARI

En geleneksel yöntem olarak insanlar sinek raketleri kullanıp haşereleri teker teker öldürmektedir. Fakat en etkin yöntemler, en iyi bir biçimde bir haşere ile mücadele uzmanının yardımıyla yürütülebilecek olan haşerelerin pozitif tespitini gerektirir. Yanlış uygulandıklarında insanlara ve evcil hayvanlara zararlı oldukları anlaşıldığı için haşere ilaçlarının dikkatli şekilde kullanılmaları gerekmektedir.

Tatarcıkları elektrikle öldüren elektrikli sinek öldürücü cihazlar dış ortamlardaki popülasyon ile mücadele etmeye yardımcı olabilir fakat aynı zamanda birçok yararlı haşereyi de öldürür. İç mekânlarda, elektrik prizlerine takılan haşere tuzakları mor ötesi ışınlar yayarak çalışmaktadır. Uçan sinekler bu ışığa çekilir ve yaklaştıkları zaman yapışkan yüzey tarafından yakalanır.

Bu yöntemlerin çoğu, bireysel bazda, yetişkinleri hedeflemektedir. Larvalar dâhil tüm tatarcık istilasını uygun bir şekilde yok etmek için en iyi yol, uzman bir ilaçlama firmasına başvurmaktır.

PROBLEMLER

Tatarcığın küçük olması, onu bir haşere olarak olduğundan daha az önemsizmiş gibi gösterebilse de; bunların çok hızlı bir şekilde üreyip yığınlar halinde istila edilmiş alanlarda çoğaldıklarının unutulmaması önemlidir. Tatarcıklar ev sahiplerine ya da apartman sakinlerine böyle büyük problemler açmaktadırlar.

Ev Bitkilerinde Bulunan Mantar Tatarcıkları Mantar tatarcıkları yumurtalarını gereğinden fazla sulanmış bitkilerin ıslak toprağı üzerine yaparlar. Yumurtalardan çıkan olgunlaşmamış tatarcıklar topraktaki organik maddeleri çürümesiyle beslenir. Bu tatarcıklar aşırı sulanan ev bitkilerinin toprağında yetişen mantarları çok sever. Bu tatarcıklarca istilaya uğramış alanlardaki kökler genellikle etkilenmektedir.

Tatarcıklar köklerle ve aynı zamanda kökteki emici tüylerle beslenir. Onlar en çok küçük bitkiler için zararlıdır fakat eğer bitki zaten sağlıksızsa ya da tatarcık popülasyonu oldukça büyükse, aynı zamanda büyük bitkileri de yok edebilir. Tatarcık istilasının verdiği zarar hem süs hem de yenebilir bitkilere

zarar verebildiği için, çiftçiler tatarcık popülasyonunu önlemek ve yok etmek için her şeyi denerler. Meyve sinekleri, yumurtalarını geçkin (aşırı olgun) ya da fermente olan meyvelere yapar.

Organik olan maddenin çürüme nedeniyle kokması ve sulanması bunları çektiği için meyvelerin yanında uçmaya eğilimlidirler. Meyve sineklerinin dişileri yumurtalarını fermente olan meyvelerde yapar. Larvalar yumurtadan çıkınca da meyveyi yerler.

AÇER ilaçlama olarak Tatarcık Böceği İlaçlamasında Kesin ve Garantili Çözüm sağlıyoruz. AÇER ilaçlama ile çalışan herkez memnun kalacaktır..

TATARCIK İÇİN İLAÇLANABİLECEK BAZI YERLER

Acenta, ana okulu, apart, apartman, aperatifçi, avm, baklavacı, balık lokantası, bina, börekçi, cafe, catering, depo, dershane, döner salonu, dükkan, dükkan, düğün salonu, ecza deposu, eczane, ekmek fırını, erkek yurdu, ev, fabrika, fast food, fırın, gözlükçü, gıda imalatı, halı saha, hamam, hastahane, hastane, havuz, hotel, ingilizce kursu, işyeri, işyeri, kafe, kafeterya, kaplıca, kebap salonu, klinik, konaklama tesisi, kozmetik, kreş, kulüp, kız yurdu, laboratuar, lojman, lokanta, mağaza, motel, muayenehane, okul, otel, pansiyon, pastahane, pastane, pide salonu, plaza, plaza, poliklinik, restaurant, restoran, sağlık merkezi, sağlık ocağı, simit fırını, site, spor salonu, su deposu, tatlıcı, tıp merkezi, unlu mamul uretim veteriner, yabancı dil kursu, yemek fabrikası, yurt, zahireci, çiğ köfteci, özel hastane, özel kurs, özel lise, özel okul, şarkuteri, şirket, vb..

Tatarcık kelimesini arayanlar bunları da aradı: sinek kovucu, sivrisinek ilaci, sivrisinek ilacı, yakarca, tatarcık,     sivrisinek neye gelmez, sinek neye gelmez, doğal sinek kovucu, doğal sivrisinek kovucu, sivrisineklerden kurtulmak için müthiş çözüm, sivrisinekten korunma, yakarca sineği, tatarcık sineği, yakarca için en etkili ilaç, yakarca böceği, yakarca nedir, yakarca ısırığı, yakarca kovar, yakarca kovucu bitkiler, yakan sinek, tatarcık sineği, yakarca için en etkili ilaç, yakarca kovucu bitkiler, yakarcaya çare, yakarca ısırığı alerjisi, tatarcık sineği ile doğal mücadele, yakarca sirke, yakarca tuzağı, yakağanı ne öldürür, yakarca kimleri ısırır, tatarcık sivrisinek farkı, yakarcayi ne öldürür, gece sineği, keyword,volume,cpc yakarca kovucu bitkiler, yakarcaya çare, tatarcık sineği ile doğal mücadele, yakarca tuzağı, yakağanı ne öldürür, yakarca kimleri ısırır, tatarcık sivrisinek farkı, yakarcayi ne öldürür, vb..