09:00 - 19:00

Pzt - Cmt

   
   

(0 543) 229 91 28

      

info@acerilaclama.com

   

KIRKAYAK İLAÇLAMA

Kırkayak İlaçlama

NEDEN İLAÇLAMA ŞİRKETİ ÇAĞIRMALI?

Haşerelerle mücadele profesyonelce yapılmalıdır.

Yapılması Gereken:

  • İlaçlanacak parazit veya canlı belirlenir,
  • Parazit veya Canlı'ya etkili olacak ilaç temin edilir,
  • Hangi yöntemin seçileceği belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Şu üç madde ile kesin çözüm üretilir;

1-) Doğru ilaç

2-) Doğru uygulama

3-)Uygulamada süreklilik

haşere mücadelesinin temel koşullarındandır.

Biz doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Uygun fiyat ve eksiksiz hizmet.

Sanıldığı üzere ilaçlama şirketleri yüksek meblağ içeren ilaçlama ücreti talep etmezler.

Telefon edin Whatsapp'tan mesaj bırakın. Size dönüş yapıp Sizi GEREKSİZ yere başınızı ağrıtan, Vaktinizi Boşa harcayıp, Gereksiz yere Para harcamanıza engel olan işlerden kurtaralım.

Telefon ile Whatsapp ve SMS ile çağırın Gelelim, Çözelim RAHAT EDİN

İlaçlama için Bize Ulaşabilirsiniz.

* İş Telefonu : 0 (262) 331 10 12

* GSM : 0 (543) 229 91 28

* GSM 2 : 0 (541) 471  41 05

* Whatsapp : 0 (543) 229 91 28

* Mail : info@acerilaclama.com

* Mail 2 : acerilaclama@gmail.com

KIRKAYAKLARIN GÖRÜNÜŞÜ

Kırkayakların Türkiye’de yaygın olan türü kahverengi olup boyları yaklaşık 1 ila 2.5 cm – 4 cm arasında değişmektedir ve her bölümünde iki çift ayak bulunmak üzere bölümlü yapıdadır.

KIRKAYAK NEDİR?

Eklem bacaklı haşere türlerinden biri olan kırkayaklar, Türkiye’de genel olarak kahverengi görülen, ortalama 2-4 cm boyutlarında böceklerdir. Kırkayak olarak isimlendirilmesinin sebebi ortalama bir kırkayağı 40 tane bacağı olmasından kaynaklanır ancak bu sayının 400’e kadar çıktığı da sıklıkla görülür.

 

Kırkayakların insana karşı direkt tehlikesi olmamasıyla birlikte, hiçbir zararı yoktur anlamında değildir..

Genel olarak çıyanlarla karıştırılırlar. Aslında aynı kategoride yer almalarına rağmen çıyanlarla kırkayaklar arasındaki en önemli fark, çıyanların etçil ve zehirli olup, kırkayakların otçul/çürükçül ve zehirsiz olmasıdır.

Zararlı haşere türlerindendir.

Kırkayaklar özellikle evlerimizde yiyeceklerimizin üzerinde veya mutfak tezgâhı gibi yiyeceklerin temas ettiği yerlerde, geceleri dolaşırlar.

Bu da gıda olarak aldığımız besinlere mikrop bulaştırmaları demektir.

Vücutlarında sürekli bulundukları pis ve nemli yerlerin mikroplarını taşıyan kırkayaklar bu açından insan için tehlike arz eder.

* Gıda zehirlenmesi,

* Alerjik reaksiyon,

* Psikolojik rahatsızlık,

Kırkayakların insanda sebep olabileceği başlıca zararlardır ve kesinlikle küçümsenmemelidir.

İnsan üzerinde bu denli etkisi olan bir zararlıya karşı kendinizi ve yaşam alanınızı korumak için, kırkayakla mücadelede ihtiyacınız olan ilaçlama en uygun fiyatlarla hizmetinizdedir.

DAVRANIŞI, BESLENMESI VE TABIATI

Kırkayaklar, Çoğu böcek türü gibi nemli ortamlarda yaşarlar. Tarlalar, bahçeler, bodrumlar, evlerin rutubetli/nemli bölgeleri gibi yerlerde görülme ihtimalleri oldukça fazladır. Genellikle açık havada ve nemli ortamlarda yaşarlar. Evlerin etraflarında çiçek tarhlarında ya da bahçelerde yaşarlar. İnsanlar, kırkayakları malçların, ölü yaprak yığınlarının ya da biçilmiş çimen yığınlarının altında bulurlar. Kırkayaklar, aynı zamanda, köpek kulübesi ve depo sundurmalarının altında yaşarlar.

Kırkayak yemiş olduğu bağırsak tenyalarının yumurtalarını sindiremez dışarı atar. Dolayısıyla dolaştığı alanlarda bakteri ve mikropların çok hızlı şekilde yayılmasına neden olan bu haşereleri yok etmek için kırkayak ilaçlaması yaptırmak şarttır. Sıcak iklimde yaşayan kırkayaklar 15-20cm büyür. Yumurtlama yöntemi ile üreme yapar. Dişi kırkayak tarafından toprak altında korunan yumurtalar 12-15 günde çatlar ve yavrular yumurtadan çıkar. Ölene kadar birkaç defa deri değiştirir. Kırkayağın her deri değiştirmesinde bedeninde 1 halkası artar. Yumurtadan çıkan kırkayak larvası 1 yılda ergin kırkayak olur. Kırkayağın derisi antibiyotik etkili ve pis kokuludur. İri olan kırkayak insan derisine dokunduğunda tahrişe neden olabilir. Kırkayak korktuğunda veya tehlike anında kendini yere atar kıvrılır.

Kırkayaklar için toprağın nemli kaldığı ortamlar uygun yaşama ortamını oluşturur. Ölü yapraklardan ve buldukları çürümekte olan tahta parçalarından beslenirler. Kırkayaklar, genellikle sonbaharda göçerler. Kendi normal habitatlarının dışına çıkarlar.

Bilim adamları, belki de kış için hazırlık yaptıklarını düşünseler de kırkayakların, yoğun yağış sonucu habitatlarını su bastığında da göç ettikleri görülmektedir. Bu göçler sırasında, kırkayaklar çoğunlukla evlere girerler. Bir eve geldiklerinde, kırkayaklar sundurmada ya da verandada toplanırlar. Evin temeline tırmanırlar ve kendilerine bir giriş yeri bulurlar. Bodrum kapılarından ve pencerelerinden, döşeme altı havalandırma boşluklarından ve garaj kapılarından girerler.

Çoğu ev sakini, kırkayakları bodrum katlarında bulurlar. Mobilyaların veya depolamada kullanılan kutuların altına saklanırlar. Bodrum katları karanlık ve sakin yerler oldukları için kırkayakların oldukça aktif olduğu yerler olabilirler. Döşeme altı boşlukları, kırkayaklar için en uygun yaşam alanlarıdır.

Genellikle evlerin altında, kutular halinde depolanmış eşyalar ve yerlerde keresteler bulunur. Kırkayaklar, döşeme altı boşluklarında toplanmış ölü yapraklardan ya da oralarda bulunan yaş ve çürümekte olan tahta parçacıklarından beslenirler. Kırkayaklar, hareket ettikçe evlerin yaşanılan alanlarına, genellikle de çok sayılar halinde girerler. Kırkayaklar, sürünerek kapıların altından, kapı pencere yalıtımlarının olmadığı yerlerden evlere girebilirler.

Bazen evlere garajlardan ya da sürünerek yerden girerler. Üreme Yumurtalar toprağa bırakıldıktan sonra genellikle çoğu türler, ikinci yılda cinsel olgunluğa erişirler ve devamında yıllarca yaşarlar.

AÇER İLAÇLAMA OLARAK KIRKAYAK İLAÇLAMASINDA KESİN VE GARANTİLİ ÇÖZÜM SAĞLIYORUZ. AÇER İLAÇLAMA İLE ÇALIŞAN HERKES MEMNUN KALACAKTIR.

Kırkayak için İlaçlanabilecek Bazı Yerler

Acenta, ana okulu, apart, apartman, aperatifçi, avm, baklavacı, balık lokantası, bina, börekçi, cafe, catering, depo, dershane, döner salonu, dükkan, dükkan, düğün salonu, ecza deposu, eczane, ekmek fırını, erkek yurdu, ev, fabrika, fast food, fırın, gözlükçü, gıda imalatı, halı saha, hamam, hastahane, hastane, havuz, hotel, ingilizce kursu, işyeri, işyeri, kafe, kafeterya, kaplıca, kebap salonu, klinik, konaklama tesisi, kozmetik, kreş, kulüp, kız yurdu, laboratuar, lojman, lokanta, mağaza, motel, muayenehane, okul, otel, pansiyon, pastahane, pastane, pide salonu, plaza, plaza, poliklinik, restaurant, restoran, sağlık merkezi, sağlık ocağı, simit fırını, site, spor salonu, su deposu, tatlıcı, tıp merkezi, unlu mamul uretim veteriner, yabancı dil kursu, yemek fabrikası, yurt, zahireci, çiğ köfteci, özel hastane, özel kurs, özel lise, özel okul, şarkuteri, şirket, vb..

Kırkayak ile ilgili arama kelimeleri : Kırkayak nedir, kırkayak ilaçları, kırkayaktan korunma yöntemleri, kokulu kırkayak ilaçları, kokusuz kırkayak ilaçları, evde kırkayaktan korunma, bahçede kırkayaktan korunma Raid kırkayak, Evde kırkayak Görmek neye işarettir, Bayer Kırkayak İlacı, Julida kırkayak, Çiyan İlacı, Ev kırkayağı, Evde çıyan neden olur, Çıyan ilaçlama, People also searched for Keyword    Vol    CPC Kırkayak İlacı doğal, Çıyan Kırkayak ilaçlama, Bayer Kırkayak İlacı, Kırkayak ilaçlama Fiyatları, Kırkayak çıyan, Draker Akrep, Evde kırkayak Görmek neye işarettir, Ciyan evden nasıl uzaklaştırılır, Kırkayak çıyan farkı, Julida, Rüyada evde kırkayak Görmek, Çiyan İlacı, Ayaklı solucan ilacı, Akrep Yılan İlaçları, Kırkayak İlacı nerede satılır, Çıyan ilaçlama, Kırkayak neye gelmez, Çıyan Böceği, Kırkayak kokusu, Rüyada evin içinde Kırkayak Görmek, Çok ayaklı böcekler, Kırkayak sokması nasıl anlasılır, Kırkayak ve Çıyan farkı, Kırkayak ömrü ne kadar, Çiyan mı çıyan mı, Solucan Kırkayak İlacı, Raid

kırkayak, Çok bacaklılar, Uzun bacaklı kırkayak, Evde tırtıl Neden olur, ciyan, çiyan, çıyan, kırkayak, kırkayaklar, kirkayak, rüyada kırkayak görmek, 40 ayak, sari ciyan, sarı ciyan, sarı çıyan, kırkayak zehirlimi, kırk ayak zehirlimi, kırkayak ilacı, kırkayak ilaçları, kırkayak böcek, kırkayak böceği, rüyada kırkayak öldürmek, evde kirkayak, rüyada kırkayak görmek imam nablusi.