09:00 - 19:00

Pzt - Cmt

   
   

(0 543) 229 91 28

      

info@acerilaclama.com

   

AKREP İLAÇLAMA

Akrep İlaçlama

AKREP neden eve gelir ve İlaçlama nasıl yapılır?

NEDEN İLAÇLAMA ŞİRKETİ ÇAĞIRMALI?

Haşerelerle mücadele profesyonelce yapılmalıdır.

Yapılması Gereken:

  • İlaçlanacak parazit veya canlı belirlenir,
  • Parazit veya Canlı'ya etkili olacak ilaç temin edilir,
  • Hangi yöntemin seçileceği belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Şu üç madde ile kesin çözüm üretilir;

1-) Doğru ilaç

2-) Doğru uygulama

3-)Uygulamada süreklilik

haşere mücadelesinin temel koşullarındandır.

Biz doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Uygun fiyat ve eksiksiz hizmet.

Sanıldığı üzere ilaçlama şirketleri yüksek meblağ içeren ilaçlama ücreti talep etmezler.

Telefon edin Whatsapp'tan mesaj bırakın. Size dönüş yapıp Sizi GEREKSİZ yere başınızı ağrıtan, Vaktinizi Boşa harcayıp, Gereksiz yere Para harcamanıza engel olan işlerden kurtaralım.

Telefon ile Whatsapp ve SMS ile çağırın Gelelim, Çözelim RAHAT EDİN

İlaçlama için Bize Ulaşabilirsiniz.

* İş Telefonu : 0 (262) 331 10 12

* GSM : 0 (543) 229 91 28

* GSM 2 : 0 (541) 471  41 05

* Whatsapp : 0 (543) 229 91 28

* Mail : info@acerilaclama.com

* Mail 2 : acerilaclama@gmail.com

AKREP'in DIŞ GÖRÜNÜMÜ

Akrepler, sekiz bacaklı bir eklem bacaklı türüdür. Örümceklerle, uyuz böcekleriyle, kenelerle ve diğer eklem bacaklılarla akrabadırlar. Akrep'in anatomisi sefalotoraks denilen, aynı zamanda karın/opistozoma olarak da adlandırılan iki kısımdan oluşur. Uzatılmış bir gövdesi ve ucunda Akrep'in iğnesi bulunan parçalı ve erektil bir kuyruğu vardır. Akrep'in sefalotoraksı koruyan, sert ve kemiksi bir kabuğu vardır. Bu kabuk aynı zamanda bir çift orta gözü destekler.

AKREP'in YAŞAMI

Akrepler, gececi yırtıcı hayvanlardır ve örümceklerden, kırkayaklardan, birçok çeşit böcekten ve hatta başka akreplerden beslenirler. Akreplerin büyük çoğunluğu sıcak ve kuru iklimi tercih ederler. Akrepleri diğer eklem bacaklılardan ayıran en belirgin özellikleri görünüşleridir.

Bir çift güçlü kıskacı, dört çift ayağı ve en uzun segmentin ucunda akrebin güçlü iğnesinin bulunduğu çok segmentli bir kuyruğu vardır. Başlarının tam ortasında iki adet gözü ve kenarlarda birkaç tane daha gözleri olsa da, akreplerin görme gücü zayıftır.

Genellikle dolaşırken dokunma duyularını daha çok kullanırlar. Kurbanları yaklaştığı zaman titreşimlerden bunu hissedebilirler.

AKREP'in İĞNESİ

Akrepler, uzun bir gövdeye ve ucunda keskin ve zehirli iğnelerinin bulunduğu segmentli kuyruklara sahiptirler. Bu iğneler, hem saldırı hem de savunma için kullanılan dikenli organlardır. Akrepler, tek bir batırışta zehirli bir yara yaratma gücüne sahip bir zehir bezine sahiptirler.

Akrepler birçok kere sokabilirler ama zehirlerini yenilemek için zamana ihtiyaçları vardır. Akrebin kavisli kuyruğunun ucunda kıvrımlı iğnesi bulunur ve akrep bunu böcekler ve örümcekler gibi kurbanlarını paralize etmek ve öldürmek için kullanırlar.

Akrepler, kurbanlarını sokabilmek için büyük ön kıskaçlarıyla kurbanlarını yakalayıp tutarlar. Bu iğnelerden çıkan zehir, akrebin kurbanlarını hareketsiz hale getirecek kadar güçlüdür ve hatta bazı akrepler insan ölümüne neden olabilecek derecede güçlü bir zehire sahiptirler.

Yapılan çalışmalara göre, tek bir akrep cinsinde 40 ile 50 adet arasında toksin bulunmaktadır. Bununla birlikte, 1.500 adet bilinen akrep cinsi arasında sadece 50 türü insan hayatı için tehlike oluşturur.

Genellikle akrep ısırıkları, sokulan kişinin akrep zehirine alerjisi olmadığı sürece, eşek arısı sokmasına benzer bir acı ve şişlik verir. Yine de bazı akreplerin öldürücü zehire sahip olmalarından dolayı akrepler, genelde korkulan hayvanlardır.

AKREP VE ÖRÜMCEĞİN KARŞILAŞTIRILMASI

Örümcekler ve akrepler en çok korkulan hayvanlar arasındadırlar. Her iki tür hayvan da uyuz böcekleri, kene ve ot biçenler gibi eklem bacaklıgillerden olup sekiz bacağa sahiptirler. Her ikisinin de gövdeleri, sefalatoraks ve karın olmak üzere, iki bölümden oluşur.

Yine her ikisi de benzer evrelerden geçerek, yumurtadan yetişkin hallerinin minyatür şekillerine gelirler. Sonrasında da sürekli kabuk değiştirerek ve büyüyerek, gelişirler. Büyüme hızları ve gelişimleri değişiklik gösterse de davranışları ve tabiatları birbirlerine benzer.

Her ikisi de yırtıcı hayvanlardır ve böcek gibi canlıları yakalayıp yiyerek beslenirler. Bütün bu benzerliklere karşın, örümcekler ve akrepler arasında oldukça belirgin farklılıklar vardır. Örümceklerin zehirlerini akıtmak için kullandıkları zehirli dişleri vardır. Akreplerde bu zehir diş olmamasına rağmen, kuyruklarının ucunda değişime uğramış pedipalpler olan bir çift kıskaçları vardır. Ama örümceklerde kıskaca benzer bir organ bulunmaz. Akrepler de örümceklerin sahip olduğu iplik borusuna sahip değillerdir ve onlar gibi ağ üretemezler.Her iki hayvan da ev içini istila edebilirler.

AÇER İLAÇLAMA OLARAK AKREP İLAÇLAMASINDA KESİN VE GARANTİLİ ÇÖZÜM SAĞLIYORUZ. AÇER İLAÇLAMA İLE ÇALIŞAN HERKES MEMNUN KALACAKTIR.