09:00 - 19:00

Pzt - Cmt

   
   

(0 543) 229 91 28

      

info@acerilaclama.com

   

AMERİKAN HAMAM BÖCEKLERİ İLAÇLAMA

Amerikan Hamam Böceği İlaçlama

NEDEN İLAÇLAMA ŞİRKETİ ÇAĞIRMALI?

Haşerelerle mücadele profesyonelce yapılmalıdır.

Yapılması Gereken

  • İlaçlanacak parazit veya canlı belirlenir,
  • Parazit veya Canlı'ya etkili olacak ilaç temin edilir,
  • Hangi yöntemin seçileceği belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Şu üç madde ile kesin çözüm üretilir;

1-) Doğru ilaç

2-) Doğru uygulama

3-)Uygulamada süreklilik

haşere mücadelesinin temel koşullarındandır.

Biz doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Uygun fiyat ve eksiksiz hizmet.

Sanıldığı üzere ilaçlama şirketleri yüksek meblağ içeren ilaçlama ücreti talep etmezler.

Telefon edin Whatsapp'tan mesaj bırakın. Size dönüş yapıp Sizi GEREKSİZ yere başınızı ağrıtan, Vaktinizi Boşa harcayıp, Gereksiz yere Para harcamanıza engel olan işlerden kurtaralım.

Telefon ile Whatsapp ve SMS ile çağırın Gelelim, Çözelim RAHAT EDİN

İlaçlama için Bize Ulaşabilirsiniz.

* İş Telefonu : 0 (262) 331 10 12

* GSM : 0 (543) 229 91 28

* GSM 2 : 0 (541) 471  41 05

* Whatsapp : 0 (543) 229 91 28

* Mail : info@acerilaclama.com

* Mail 2 : acerilaclama@gmail.com

Dış Görünümü Uzunluğu

Yetişkinleri 50 mm’den (3 inç) biraz daha uzun olabilmektedir.

Renk: Yetişkin Amerikan hamam böcekleri, kırmızımsı kahverengi ya da akaju rengindedirler. Başlarının arkasındaki bölge sarı şeritle çevrelenmiştir.

Üreme: Dişi Amerikan hamam böcekleri, yumurtaları için koruyucu keseler yaparlar. Bu keseler kapsül şeklindedir. Hamam böceği kapsülü oluşturduktan sonra sıcak ve nemli bir yere bırakır. Ortalama bir Amerikan hamam böceğinin kapsülünde yaklaşık 16 yumurta bulunur. Yumurtalar çatladıktan sonra kapsül şeklindeki keseden küçük yavru hamam böcekleri çıkar.

Bu henüz gelişmemiş böcekler büyüdükçe kabuk değiştirirler. Eğer yiyecek bolsa, Amerikan hamam böcekleri yumurtadan erişkinliğe 5½ ay gibi kısa bir sürede ulaşırlar.

Davranış ve Beslenme; Hem dişi hem de erkek Amerikan hamam böceği uçabilir. Hamam böcekleri büyüdükçe kanatları gelişir. Amerikan hamam böcekleri normalde açık havada yaşarlar. Sıcak ve nemli olan çiçek tarhları ve malçların altı gibi alanları tercih ederler.

Amerikan hamam böcekleri, Türkiye’de şehirlerde, özellikle kanalizasyon sistemlerinde oldukça yaygındırlar. Amerikan hamam böcekleri, evlere su ya da yiyecek bulmak için girer. Pencere bantları hasar görmüşse kapıların altından kolaylıkla geçebilirler.

Bu hamam böcekleri için bodrum camları ya da garajlar da oldukça yaygın giriş yerleridir. Amerikan hamam böcekleri evlere girdikten sonra genellikle banyoya, mutfağa, çamaşırlıklara ve bodrumlara giderler. Amerikan hamam böcekleri dışarıda yaprak, küçük odun parçacıkları, mantar ve yosun yiyerek beslenirler. Aynı zamanda küçük böcekleri de yerler.

İç mekanlarda elektrikli ev aletlerinin altında, boruların içinde, mutfak dolaplarında ve yerlerde yiyecek ararlar. Buldukları yiyecek kırıntıları, artıkları ve dökülmüş yemeklerden beslenirler. Ayrıca gece bırakılmış olan ev hayvanlarının yemlerini de yerler.

Amerikan Hamam Böceği İstilasının Belirtileri Nerelerde Görülürler?

Ev sahipleri bu hamam böceklerini aktif halde görebilirler. Amerikan hamam böcekleri çok hızlı koşabilirler ve genellikle karanlık yerlere hızlıca kaçarlar. Eğer ürkerlerse bazen uçtukları da olur.

Dışkıları: Amerikan hamam böcekleri, saklandıkları karanlık yerlerde dışkılarını bırakırlar. Ev sahipleri bu dışkıları bodrumda, kilerde ya da elektrikli ev aletlerinin arkasında bulabilirler.

Amerikan hamam böceklerinin dışkıları küçüktür ve bazıları bunları fare dışkısı sanır. Amerikan hamam böceklerinin dışkılarının kenarlarında çizgiler vardır ve uçları küttür. Halbuki fare dışkısının uçları sivridir.

Fareler, kendilerini yaladıkları için dışkılarında tüyleri de bulunur.

Yumurta Kapsülleri: Amerikan hamam böceğinin yumurta keseleri yaklaşık 38 mm uzunluğundadır. Kırmızımsı ya da kahverengimsi siyah tonlarında koyu renktedirler. Ev sahipleri çoğu zaman bu yumurta keselerini bodrumda, çamaşırlıklarda ya da mutfaklarda bulurlar. Bazen de yumurta keseleri dolapların altında ya da ev aletlerinin arkasındadır.

Amerikan hamam böcekleri, yumurta kapsüllerini garajlarda ya da barakalarda depolanmış eşyaların arkalarına bırakırlar.

Kötü Koku: Hamam böcekleri “agregasyon feromonu” da denilen bir koku üretirler. Bu kimyasal maddenin yarattığı koku hamam böceklerinin gruplar haline bir arada kalmalarını sağlar. Bazılarına göre bu feromonların küflü bir kokusu vardır.

Hamam böceği nüfusu arttıkça hassas burunlu olan insanlar bu kokuyu hissetmeye başlayacaktır.

Amerikan Hamam Böcekleri Evlere Nereden Gelirler?

Amerikan hamam böcekleri, evlere su ve yiyecek bulmak için girerler. Eğer pencere bantları hasar görmüşse, kolaylıkla kapıların altından geçebilirler. Bu hamam böcekleri için bodrum camları ya da garajlar da oldukça yaygın giriş yerleridir.

Amerikan hamam böcekleri evlere girdikten sonra genellikle banyoya, mutfağa, çamaşırlıklara ve bodrumlara giderler.

Amerikan Hamam Böceği İstilası Ne Kadar Ciddi Bir Olaydır?

Hamam böcekleri çok pis böceklerdir. Hastalık yayarlar, yiyecekleri kirletirler ve alerjilere, hatta astıma yol açarlar.

Hamam böcekleri, çürümüş maddeler arasından ve kanalizasyondan geçerken bacaklarına ve gövdelerine mikroplar bulaşabilir ve onlar da bu mikropları yiyeceklere ya da yiyeceklerin bulunduğu yüzeylere taşıyabilirler.

Dünya Sağlık Örgütü’ne (WHO) göre, ishal, dizanteri, kolera, cüzzam, veba, karahumma ve ayrıca polio gibi viral hastalıklara da yol açan organizmaları taşıdıkları düşünülmektedir.

Açer İlaçlama hamam böceği nüfusunu azaltmak için insanları gereksiz yiyecek ve su kaynaklarını kaldırmaya, bütün çatlakları ve delikleri kapamaya, süpürmeye ve kartonların ve kâğıtların bulunduğu barınakları kaldırmaya teşvik eder.

Ciddi bir hamam böceği istilasını kontrol altına alabilmenin en etkin yöntemi, hangi cins hamam böceğinin istila etmiş olduğunu tespit etmek için bir uzman bir ilaçlama firmasından hizmet almaktır.

Peridomestik bir böcek cinsi olup genellikle dış mekanlarda yaşarlar. Türkiye’nin nispeten sıcak bölgelerinde çiçek tarhları ve ağaç çevreleri gibi gölgelik ve rutubetli alanları tercih ederler.

Türkiye’nin daha ılıman ve soğuk şehirlerinde ise genellikle kanalizasyonda ve borularda yaşarlar. İklim değişikliği ve yiyecek kıtlığı, iç mekanlara yönelmelerine yol açabilir. Amerikan hamam böcekleri, içeriye girdikten sonra nemli ve rutubetli ortamları tercih ederler.

Yeterli yiyecek ve su kaynağı varsa kuru yerlerde de yaşayabilirler. Bu böcekler 22 ile 27 derece ortam sıcaklıklarını tercih ederler.

Amerikan hamam böceği nüfusu evi istila ettiğinde, bu böcekler hem nemli alanlara hem de yiyeceklerin saklandığı ve hazırlandığı yerlere giderler. Lokanta ve pastane gibi endüstriyel ortamlarda, kazan dairesi ve buhar tünellerinde bulunabilirler.

Oturulan evlerde ve ticari binalarda, genellikle binaların zemininde ve peyzaj alanlarında yaşarlar. Amerikan hamam böcekleri orta derece uçan hayvanlardır. Ayrıca, diğer evcil hamam böcekleri çatlaklarda ve deliklerde saklanmayı tercih ederken Amerikan hamam böcekleri ise açık ortamlarda toplanırlar. Tatlı yiyecekleri sevseler de çürümekte olan maddeleri tercih ederler.

AÇER İLAÇLAMA OLARAK AMERİKAN HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMASINDA KESİN VE GARANTİLİ ÇÖZÜM SAĞLIYORUZ. AÇER İLAÇLAMA İLE ÇALIŞAN HERKES MEMNUN KALACAKTIR.

Amerikan Hamam Bocegi için İlaçlanabilecek Bazı Yerler

Acenta, ana okulu, apart, apartman, aperatifçi, avm, baklavacı, balık lokantası, bina, börekçi, cafe, catering, depo, dershane, döner salonu, dükkan, dükkan, düğün salonu, ecza deposu, eczane, ekmek fırını, erkek yurdu, ev, fabrika, fast food, fırın, gözlükçü, gıda imalatı, halı saha, hamam, hastahane, hastane, havuz, hotel, ingilizce kursu, işyeri, işyeri, kafe, kafeterya, kaplıca, kebap salonu, klinik, konaklama tesisi, kozmetik, kreş, kulüp, kız yurdu, laboratuar, lojman, lokanta, mağaza, motel, muayenehane, okul, otel, pansiyon, pastahane, pastane, pide salonu, plaza, plaza, poliklinik, restaurant, restoran, sağlık merkezi, sağlık ocağı, simit fırını, site, spor salonu, su deposu, tatlıcı, tıp merkezi, unlu mamul uretim veteriner, yabancı dil kursu, yemek fabrikası, yurt, zahireci, çiğ köfteci, özel hastane, özel kurs, özel lise, özel okul, şarkuteri, şirket.