09:00 - 19:00

Pzt - Cmt

   
   

(0 543) 229 91 28

      

info@acerilaclama.com

   

AĞAÇ & TAHTA KURDU İLAÇLAMA

AĞAÇ KURDU & TAHTA KURDU İLAÇLAMA

NEDEN İLAÇLAMA ŞİRKETİ ÇAĞIRMALI?

Haşerelerle mücadele profesyonelce yapılmalıdır.

Yapılması Gereken:

  • İlaçlanacak parazit veya canlı belirlenir,
  • Parazit veya Canlı'ya etkili olacak ilaç temin edilir,
  • Hangi yöntemin seçileceği belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Şu üç madde ile kesin çözüm üretilir;

1-) Doğru ilaç

2-) Doğru uygulama

3-)Uygulamada süreklilik

haşere mücadelesinin temel koşullarındandır.

Biz doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Uygun fiyat ve eksiksiz hizmet.

Sanıldığı üzere ilaçlama şirketleri yüksek meblağ içeren ilaçlama ücreti talep etmezler.

Telefon edin Whatsapp'tan mesaj bırakın. Size dönüş yapıp Sizi GEREKSİZ yere başınızı ağrıtan, Vaktinizi Boşa harcayıp, Gereksiz yere Para harcamanıza engel olan işlerden kurtaralım.

Telefon ile Whatsapp ve SMS ile çağırın Gelelim, Çözelim RAHAT EDİN

İlaçlama için Bize Ulaşabilirsiniz.

* İş Telefonu : 0 (262) 331 10 12

* GSM : 0 (543) 229 91 28

* GSM 2 : 0 (541) 471  41 05

* Whatsapp : 0 (543) 229 91 28

* Mail : info@acerilaclama.com

* Mail 2 : acerilaclama@gmail.com

AĞAÇ KURDU & TAHTA KURDUNUN DIŞ GÖRÜNÜMÜ

Yaygın görülen tahta kurtları, yumurta, larva (kurt-benzeri), pupa ve ergin evrelerinden geçerek tam metamorfoza uğrarlar.

YAŞAM DÖNGÜLERİ

Çevresel koşullara bağlı olarak yaklaşık 1 ile 3 yıl içerisinde tamamlanır. Ergin tahta kurtları, 6 mm uzunluğunda, oval şekilli, kırmızımsı kahverengi veya daha koyu renktedir. Yukarıdan bakıldığında, tahta kurdunun başı görülmez ve erginleri ahşaplara zarar vermez.

Larva evresinde bu böcek küçük bir kurtçuğa benzer. Ergin haldeyken, yaklaşık 6 mm uzunluğunda ve beyazımsı renktedir. Larva evresinde bu böcekler ahşaba zarar verir.

Türkiye’nin büyük kısmında yaygın olan tahta kurdu halk arasında ağaç kurdu olarak da bilinir.

DAVRANIŞI, BESLENMESİ VE ALIŞKANLIKLARI

Tahta kurdu, genellikle 10 veya daha fazla yıllık olan mevsimsel sert ve yumuşak ağaçları istila eder. Yaygın tahta kurdunun varlığı, etrafında böcek dışkısı olarak bilinen ince toz benzeri “talaş” görülen 3 mm çapında küçük deliklerden anlaşılır.

Ağacın iç kısmından beslenen larvalar “talaş” üretirler. Ağacı kemirerek iç kısımdan yüzeye doğru ortaya çıkan tahta kurtları delikler oluşturur. Yaygın tahta kurdu çoğunlukla ahşap eşyalara zarar vermekle birlikte döşeme ve döşeme altı boşluklarında, ahşap kaplamalarda ve evin diğer nemli bölümlerindeki ahşaplara da zarar verir.

AĞAÇ KURDU & TAHTA KURDU HAKKINDA DİĞER BİLGİLER

Ahşap zararlısı böcek problemini etkin bir şekilde çözmek oldukça zordur ve mücadele programı ele alındığında, birçok faktörün göz önüne alınması gerekir. İlk zorluklardan birisi hasara neden olan böceği doğru şekilde belirlemektir. Belirlemek nadiren kolaydır ve böceğin görünüşü ile birlikte yaşına, türüne ve zarar verdikleri ağacın nem içeriğine bağlıdır. Böcek türünü bilmek, böceklerin hareket ve davranışlarını anlayabilmeyi sağlar ve bu da işe yarayacak mücadele yöntemleri geliştirmede oldukça önemlidir.

Bu yüzden, “kendi kendine yardım” önlemlerinden ziyade deneyimli haşere mücadele uzmanına danışmak daima akıllıcadır AÇER İLAÇLAMA

AÇER İLAÇLAMA OLARAK AĞAÇ & TAHTA KURDU İLAÇLAMASINDA KESİN VE GARANTİLİ ÇÖZÜM SAĞLIYORUZ. AÇER İLAÇLAMA İLE ÇALIŞAN HERKES MEMNUN KALACAKTIR.