09:00 - 19:00

Pzt - Cmt

   
   

(0 543) 229 91 28

      

info@acerilaclama.com

   

KULAĞAKAÇAN İLAÇLAMA

Kulağakaçan İlaçlama

NEDEN İLAÇLAMA ŞİRKETİ ÇAĞIRMALI?

Haşerelerle mücadele profesyonelce yapılmalıdır.

Yapılması Gereken:

  • İlaçlanacak parazit veya canlı belirlenir,
  • Parazit veya Canlı'ya etkili olacak ilaç temin edilir,
  • Hangi yöntemin seçileceği belirlenir ve uygulamaya geçilir.

Şu üç madde ile kesin çözüm üretilir;

1-) Doğru ilaç

2-) Doğru uygulama

3-)Uygulamada süreklilik

haşere mücadelesinin temel koşullarındandır.

Biz doğru ilaç ve doğru uygulama işini uzman personellerimizle çok iyi yaptığımıza inanıyoruz. Uygun fiyat ve eksiksiz hizmet.

Sanıldığı üzere ilaçlama şirketleri yüksek meblağ içeren ilaçlama ücreti talep etmezler.

Telefon edin Whatsapp'tan mesaj bırakın. Size dönüş yapıp Sizi GEREKSİZ yere başınızı ağrıtan, Vaktinizi Boşa harcayıp, Gereksiz yere Para harcamanıza engel olan işlerden kurtaralım.

Telefon ile Whatsapp ve SMS ile çağırın Gelelim, Çözelim RAHAT EDİN

İlaçlama için Bize Ulaşabilirsiniz.

* İş Telefonu : 0 (262) 331 10 12

* GSM : 0 (543) 229 91 28

* GSM 2 : 0 (541) 471  41 05

* Whatsapp : 0 (543) 229 91 28

* Mail : info@acerilaclama.com

* Mail 2 : acerilaclama@gmail.com

Kulağakaçan Tarifi : Kulağakaçan (Forficula auricularia), eklembacaklıların deri kanatlılar (Dermaptera) takımından hepçil (otçul ve etçil) bir haşere türüdür.

Bir çift kıskaçlara sahip olan bu böcekler Kıskaç Böceği olarak ta bilinmektedir.

Erkeklerinin kıskaçları birbirine paralel yay gibi, dişilerinin ise yine birbirine paralel düz şekildedir.

Ortalama 1 yıl ömrü olan bu haşerelerin boyları 5-25 mm. arasında değişkenlik göstermektedir.

Yetişkinlerinde iki çift kanada sahip Kulağakaçan Böceği'nin refleksi yüksektir ve çok hızlı hareket eder.

 

Kulağakaçan Böceğinin Dış Görünümü; Kulağakaçanların geceleri insanlar uyurken insanların kulaklarının içine yuva yaptıklarına dair bir söylenti vardır.

Bu sadece bir efsane olup hiçbir bilimsel gerçeğe dayanmamaktadır. Kulağakaçanların insanları korkutma nedenleri, karınlarının arka kısmında bulunan kıskaçlarıdır. Kulağakaçanlar bu kıskaçları, savunma ve diğer rakip kulağakaçanlardan kaçabilmek amaçlı kullanırlar.

Türkiye’de yirmiden fazla kulağakaçan türü vardır. Boyları, türlerine göre değişiklik gösterir ve 5 – 25 mm arasındadır. İnce böceklerdir ve iki çift kanatları vardır.

Bazı türleri, savunma amaçlı kötü kokulu bir sıvı üretirler. Kulağakaçanlar, aynı zamanda feromon (cinsel çekici koku) üretirler. Bilim adamları, bu feromonun kulağakaçanların neden büyük kümeler halinde birarada durmalarının nedeni olduğunu söylerler.

Henüz gelişmemiş kulağakaçanlar (nimfler), kanatlarının olmaması dışında ergin kulağakaçanlara benzerler.

DAVRANIŞI, BESLENMESİ VE ALIŞKANLIKLARI

Kulağakaçanlar geceleri faal olan böceklerdir. Gündüzleri, nemli yerlerdeki çatlakların içerilerine saklanırlar. Kayaların ve kütüklerin altında yaşarlar. Kulağakaçanlar bitki ve böcek yerler. Kulağakaçanlar, kışın topraktaki küçük oyuklarda yaşarlar. İlkbaharda, dişiler yumurtalarını bu oyuklara bırakırlar ve yumurtalar çatlayana kadar beklerler.

Dişiler, nimfler kendi yiyeceklerini bulabilecek hale gelene kadar onlara bakarlar. Kulağakaçanlar ışığa gelirler. Yaz akşamları, sundurmalarda ve verandalarda oldukça sıkıntı yaratabilirler. Sabahları, geceden kalma minder gibi şeylerin altına toplanırlar.

Kulağakaçanlar, yiyecek bulmak amacıyla ya da hava değişikliklerinden dolayı evlere girebilirler.

KULAĞAKAÇANLARIN ÜREMESİ

Dişileri, toplam sayıları türlere göre değişse de ortalama 30 ile 50 arası bir sayıda yumurtlarlar. Yumurtadan çıktıktan sonra nimfler erginliğe ulaşmadan önce dört ya da beş kere kabuk değiştirirler. Kulağakaçanların etrafta görülmeleri Ev sakinleri, kulağakaçanları genellikle mutfak, banyo ve çamaşır odası gibi suyun olduğu yerlerde bulurlar.

Kulağakaçanlar, aynı zamanda yatak odalarına ya da misafir odalarına da gelebilirler. Evin hemen hemen her yerinde görülebilirler. Kulağakaçanlarla mücadelede en önemli şey saklanabilecekleri yerleri ortadan kaldırmaktır. Eğer saklandıkları yerler ilaçlamada atlanırsa, bu böceklerle mücadele etmek pek mümkün olmayacaktır.

Bu böceklerden kurtulmak için yapılabilecek bir kaç şey vardır; Bahçede bulunan keresteleri, kütükleri, dekoratif amaçlı taşları ve odun kömürlerini evin temelinden uzağa taşıyınız. Temele yakın bir bölgede malçtan, kuru yapraklardan ve organik maddelerden arınmış temiz bir bölge oluşturun.

Bu “kuru bölgenin”, kulağakaçanlar tarafından istila edilmemesi için 6 ile 12 inç arasında bir genişlikte olması gerekir. Evin etrafında nemli ve gölgeli yerler bırakan ağaç dallarını ve çalılıkları budayın. Olukların ve yağmur borularının evin temelinden uzağa su gönderdiklerinden emin olun. Bahçenizin gün içinde kuruyabilmesi için, sulama sistemlerini gündüz çalışacak şekilde ayarlayın. Evin dışındaki

aydınlatmayı, bahçeden eve doğru aydınlatma yapacak şekilde ayarlayın, çünkü böcekler ışığa gelecek ve evden uzak kalacaklardır.

Dış aydınlatma armatürleri pek pratik bir çözüm olmayacaktır ve sarı renkli ampuller yerine beyaz renkli olanları tercih etmenizi öneririz, çünkü beyaz renkli ampuller böcekler için daha çekicidir. Döşeme altı boşluklarındaki perdeleri tamir edin ve bunların herhangi bir şekilde engellenmediğinden emin olun. Nem gidericiler, özellikle nemli bodrum katları için uygun seçimler olacaktır.

Kulağakaçanlar, evde birçok değişik yeri istila edebilirler. Bundan dolayı, bu haşereyle mücadelede birkaç değişik böcek ilacını kullanmak gerekebilir. Haşereyle mücadele uzmanı kulağakaçanlarla etkin bir şekilde mücadele etmek için gerekli ilaçlara ve ekipmana sahip olacaktır.

KULAĞAKAÇAN NEDİR?

Kulağakaçanlar etraftaki en ilginç böceklerden biridir. Aynı zamanda, kulağakaçanlara dair birçok efsane bulunur.

Bu böcekler hakkındaki doğru bilgileri öğrenmek ve kulağakaçanların doğadaki rollerini bilmek gerekir. Kulağakaçanlar hakkında çok fazla bilgi bulunmasa da bu haşerenin biyolojisi ve alışkanlıklarına dair yeterince bilgi bulunmaktadır. Birçok insan bu böceği gördüğünde, dış görünümü itibariyle en ilginç böceklerden biri olduğunu düşünür. Kulağakaçanlar yer böcekleri olmalarına rağmen bazı türleri uçabilir.

Çoğu kulağakaçan malçların ya da yaprakların altında yaşarlar. Bu böceklerin kıskaçlara benzer, karınlarından uzanıp kafalarının ters ucundan çıkan organları vardır. Aynı zamanda forseps olarak da adlandırılan bu kıskaçlar insanlara saldırmak amaçlı kullanılmazlar. Bu kıskaçlar ya da forsepsler ürkütücü görünümde olabilirler ve böcekler rahatsız olduklarında bu forsepslerle deriye yapışıp hafif bir acı yaratabilirler, ama buna oldukça seyrek rastlanır. Erkek böceklerin forsepsleri genellikle dişilerinkinden daha büyük olurlar.

Bu haşerenin ismi olan “kulağakaçan” büyük bir olasılıkla bu böceklerin insanların kulaklarına girdikleri ve sonrasında da orada yaşadıkları ve oradan beslendikleri inancından gelmektedir. Bu tamamen batıl bir inançtır ve bilimsel hiçbir dayanağı yoktur.

Çoğu kulağakaçan her şeyi yiyebilir. Çoğu kulağakaçan türü bitki ile beslenirken, etobur türler de bulunmaktadır. Hatta bir tür kulağakaçan, şeker pancarını istila eden böceklerle mücadelede kullanılmaktadır. Kulağakaçanlar, Dermaptera takımına ait böceklerdir. Bu isim Latince olup derma yani “deri” ve ptera yani “kanatlar” kelimelerinden oluşmaktadır ve ön kanatlarının görünüşünden dolayı “deriden kanatlı” anlamına gelmektedir. Kulağakaçanlar göreceli olarak oldukça hızlı hareket ederler. Yerde üzerlerini kaplayan toprak kaldırıldığında hızla kaçtıkları görülür.

AÇER İLAÇLAMA OLARAK KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMASINDA KESİN VE GARANTİLİ ÇÖZÜM SAĞLIYORUZ. AÇER İLAÇLAMA İLE ÇALIŞAN HERKES MEMNUN KALACAKTIR.

Kulağakaçan için İlaçlanabilecek Bazı Yerler

Acenta, ana okulu, apart, apartman, aperatifçi, avm, baklavacı, balık lokantası, bina, börekçi, cafe, catering, depo, dershane, döner salonu, dükkan, dükkan, düğün salonu, ecza deposu, eczane, ekmek fırını, erkek yurdu, ev, fabrika, fast food, fırın, gözlükçü, gıda imalatı, halı saha, hamam, hastahane, hastane, havuz, hotel, ingilizce kursu, işyeri, işyeri, kafe, kafeterya, kaplıca, kebap salonu, klinik, konaklama tesisi, kozmetik, kreş, kulüp, kız yurdu, laboratuar, lojman, lokanta, mağaza, motel, muayenehane, okul, otel, pansiyon, pastahane, pastane, pide salonu, plaza, plaza, poliklinik, restaurant, restoran, sağlık merkezi, sağlık ocağı, simit fırını, site, spor salonu, su deposu, tatlıcı, tıp merkezi, unlu mamul uretim veteriner, yabancı dil kursu, yemek fabrikası, yurt, zahireci, çiğ köfteci, özel hastane, özel kurs, özel lise, özel okul, şarkuteri, şirket vb..

Kulağakaçan hakkında yapılan diğer arama kelimeleri : Evimde kulağakaçan var, Kulağakaçan böceği ısırması, Kulağakaçan ekşi, Kulağakaçan böceği uçar mı, Siyah kıskaçlı böcek, Kulağa kaçan böcek nasıl çıkarılır, Böcek İlacı, Makascik, People also searched for Keyword    Vol    CPC bayer k-othrine    1,600    $0.06 Kulağakaçan böceği ısırması, Kulağakaçan ile Mücadele, Kulağa giren böcek Belirtileri, Rüyada kulağakaçan böceği görmek, Voz voz böceği, Tesbih böceği zehirli midir, Kulağa kaçan böcek nasıl çıkarılır, Kulak böceği Kulağa girer mi, Siyah kiskacli böcek, Koyun gözü böceği nasıl kurtulurum, Kulağa Kaçan mücadele, Kesean böceği, Kulağakaçan Böceği İlacı Fiyatları, Kulağakaçan böceği uçar mı, Kulağakaçan ekşi, Böcek İlacı, Gümüş böceği, Kulağakaçan ilacı, K-Othrine, Evdeki zararlı böcekler, Cekirgeye benzeyen böcek, Keneye Benzeyen uçan böcek, Sert kabuklu kırkayak, Kiraz Ağacı böceği, Kulağakaçan böceği ilacı, Rüyada kulağa kaçan böceği görmek, Geyik böceği zehirli mı, Kırkayak Böceği, Banyo böceği, Kulağa Kaçan böcek Nasıl yok Edilir, Sirpiç nedir, Dermaptera nedir, Ücü çengelli böcek, Kıskaçlı böcek türleri, Saç kesen böcegi neye gelir, kulağakaçanlar, kulaga kacan, kulağa kaçan, kulak böceği, çatalavrat, kulağa kaçan böceği, kulağakaçan böceği, kıskaç böceği, kulağa kaçan böcek, makas böceği, kıskaçlı böcek, evimde kulağakaçan var, kulağakaçan böceği ısırması, kulağa kaçan böcek nasıl çıkarılır.